TERMOCERT Badania termowizyjne • termowizja • termografia • wycieki wody - rozdzielnie elektryczne
O premiach, czyli na co można liczyć..
Ustawa o wspieraniu termomodernizacji i remontów z 19.03.2009r. określa na jaką premię z Funduszu Termomodernizacji i Remontów może liczyć inwestor, który zamierza wziąć kredyt na wprowadzenie ulepszeń określonych jako przedsięwzięcie termomodernizacyjne lub przedsięwzięcie remontowe.
Premia termomodernizacyjna
to kwota na spłatę części kredytu na planowane przedsięwzięcie termomodernizacyjne. Wysokość premii to max. 20% wykorzystanego kredytu. Nie może ona wynosić więcej niż 16% całkowitych nakładów inwestycyjnych i 2-krotność przewidywanych rocznych oszczędności kosztów energii, ustalonych na podstawie audytu energetycznego.
Ten rodzaj premii przysługuje każdemu właścicielowi lub zarządcy budynku, mogą się o nią ubiegać spółdzielnie mieszkaniowe i spółki prawa handlowego, gminy i osoby fizyczne, w tym właściciele domów jednorodzinnych oraz wspólnoty mieszkaniowe.
Premia remontowa
to kwota przeznaczona na spłatę części kredytu zaciągniętego na realizację przedsięwzięcia remontowego dla budynku wielorodzinnego, którego użytkowanie rozpoczęto przed 14.08.1961r. Maksymalna wysokość tego dofinansowania to 20% premii wykorzystanej kwoty kredytu, nie więcej niż 15% kosztów przedsięwzięcia remontowego. Warunkiem jej uzyskania jest osiągniecie podczas remontu oszczędności energii cieplnej, ustalonej na podstawie audytu energetycznego.
Mogą się o nią ubiegać spółdzielnie mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego, wspólnoty mieszkaniowe z większościowym udziałem osób fizycznych oraz osoby fizyczne.
Premia kompensacyjna
to forma rekompensaty dla właścicieli budynków mieszkalnych z tzw. lokalami kwaterunkowymi. Została stworzona dla tych, którzy z powodu czynszu regulowanego nie mogli zadbać o należyty stan techniczny budynku. Wysokość premii to iloczyn wskaźnika kosztu przedsięwzięcia (modernizacji czy remontu) i kwoty wynoszącej 2% wskaźnika przeliczeniowego za każdy 1m² powierzchni użytkowej lokalu kwaterunkowego za każdy rok, w którym obowiązywały ograniczenia związane z czynszem regulowanym.
Audyt energetyczny
Jeśli jako właściciel lub zarządca budynku zamierzasz dokonać jego termomodernizacji i potrzebujesz audytu energetycznego, aby:
- określić zakres modernizacji i wybrać rozwiązanie optymalne pod względem kosztów realizacji przedsięwzięcia oraz możliwych do uzyskania oszczędności energii,
- skorzystać z możliwości uzyskania premii termomodernizacyjnej z Funduszu Termomodernizacji i Remontów BGK lub pozyskać na ten cel środki z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
- skorzystać z oferty jednej z firm oferujących przeprowadzenie modernizacji budynku w oparciu o model finansowy, polegający na spłacie inwestycji środkami zaoszczędzonymi dzięki zmniejszeniu kosztów zużywanej energii i kosztów operacyjnych -
... wyślij zapytanie lub zadzwoń
Odwiedź nas na ..
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - Józefów - Otwock - Karczew - Konstancin - Piaseczno - Pruszków